RT0603DRD0792RL
Mfr.Part #
RT0603DRD0792RL
Description
RES SMD 92 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
92 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%